Oto często zadawane przez Was pytania i odpowiedzi na nie.

 

1. Jakie będę miał/a korzyści z przystąpienia do WBF?

Wyjazd do Chin, oferty staży i pracy oraz bezpośrednia współpraca z firmami i kancelariami działającymi na międzynarodowych rynkach, wiedza merytoryczna w obszarze działania WBF, nabyte zdolności organizacyjne, nowe znajomości z ludźmi dzielącymi twoje pasje i wiele innych! Dalej nie jesteś pewny/a? Spytaj któregokolwiek z członków, czy warto 🙂

2. Kto jest organizatorem Warsaw-Beijing Forum?

Organizatorem Warsaw-Beijing Forum jest Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin działające na Uniwersytecie Warszawskim. Chociaż jednostką macierzystą Koła jest Wydział Prawa i Administracji, większość jego członków jest z innych wydziałów.

3. Nie jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego. Czy mogę dołączyć do WBF?

Oczywiście! Do WBF mogą dołączyć studenci wszystkich uniwersytetów. Do tej pory pracowali z nami studenci UW, SGH, SWPS, AON, ALK i wielu innych, nie tylko z Warszawy.

4. Jestem doktorantem. Czy mogę dołączyć do WBF?

Tak, do WBF mogą dołączyć również doktoranci, co roku działa w projekcie co najmniej kilka osób na studiach doktoranckich. Weź jednak pod uwagę, że większość członków WBF tworzą studenci.

5. Na którym roku studiów najlepiej dołączyć do WBF?

Każdy rok studiów jest dobry! Nawet na samym początku, kiedy nie masz jeszcze doświadczenia projektowego, nie bój się aplikować. Liczy się kreatywność i zapał do pracy.

6. Jak często odbywają się spotkania robocze WBF?

Spotkania robocze WBF odbywają się w każdą środę o 20:00.

7. Czy jeżeli nie zostanę członkiem WBF to mogę dalej brać udział w wydarzeniach organizowanych przez WBF?

Tak, do udziału w wydarzeniach otwartych (takich jest w ciągu roku około 10) zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zachęcamy do śledzenia social media Warsaw-Beijing Forum w celu pozostania na bieżąco z naszą działalnością.

8. Ilu członków projektu co roku jedzie do Chin?

Jest to uzależnione od naszego Chińskiego partnera i tego, ilu Chińczyków w danym roku przyjedzie do Warszawy. Zazwyczaj jest to około 17 osób.

9. Czy udział w WBF jest płatny?

Nie, udział w WBF nie wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek kosztów. Co więcej, co roku pracujemy nad tym, aby otrzymać jak największe dofinansowanie do naszego wyjazdu na konferencję do Chin, dzięki czemu od wielu lat członkowie projektu nie ponieśli żadnych kosztów związanych z podróżą oraz członkostwem w kole.

10. Nie znam nikogo w WBF. Czy to dobry pomysł, abym dołączył/a?

Oczywiście, WBF to świetne miejsce do poznania nowych ludzi, którzy dzielą takie same pasje jak Ty.

11. Dopiero zaczynam studia. Czy odnajdę się w WBF?

Jak najbardziej! Zdajemy sobie sprawę, że studenci pierwszego roku często nie mają jeszcze doświadczenia w działalności projektowej, jednak co roku decydujemy się przyjąć kilka takich osób, ponieważ cenimy zaangażowanie, kreatywność i chęć do działania.

12. Dlaczego WBF ma „korporacyjną” strukturę? Czy jesteście kolejnym projektem pełnym dyrektorów?

WBF organizowany jest już od ponad pięciu lat. W tym czasie próbowaliśmy różnych rozwiązań i przy organizacji projektu musi istnieć pewna struktura podziału zadań.  Chociaż mamy ustaloną hierarchię atmosfera w projekcie sprzyja nawiązywaniu przyjaźni.

13. Słyszałem/am, że na WPiA powstała Szkoła Prawa i Gospodarki Chin. Jaki jest związek WBF z tą Szkołą? Czy to to samo?

Szkoła Prawa i Gospodarki Chin stworzona została przez alumnów WBF i jest zaprzyjaźnioną instytucją, jednak działamy niezależnie od siebie.

Rozmowa rekrutacyjna

1. Na czym polega rozmowa rekrutacyjna?

Celem rozmowy, prowadzonej przez Zarząd Forum jest również jak najlepsze dopasowanie potencjalnych członków do odpowiedniego teamu, w którym będzie pracować. Rozmowa to też okazja, żeby lepiej dowiedzieć się, jakie jest doświadczenie kandydatów oraz jaka jest ich motywacja do dołączenia do Forum. Całość trwa ok. 10-15 minut.

2. Czy powinienem/powinnam przygotować się do rozmowy?

Podczas rozmowy zapytamy o informacje zawarte w załączonym przez Ciebie CV. Warto także przypomnieć sobie podstawowe informacje o Chinach, z zakresu zainteresowania działalności Forum. Podczas rozmowy będziemy chcieli Cię poznać oraz zobaczyć, czy wspólna praca nad projektem będzie dla nas przyjemnością czy męczarnią 😉

3. Z kim będę rozmawiał/a?

Rozmowy prowadzą członkowie WBF, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach, a zarazem znają sposób działania i pracy w projekcie i w związku z tym potrafią dopasować profil kandydata do potrzeb Forum. Są również najodpowiedniejszymi osobami, żeby rozwiać twoje wątpliwości i udzielić odpowiedzi na ostatnie nurtujące Cię pytania.

4. Czy wymagacie dużej wiedzy merytorycznej na temat Chin?

Możesz oczekiwać podstawowych pytań na temat Chin, mimo to WBF to nie instytucja organizująca egzaminy wstępne – szukamy po prostu osób zainteresowanych Państwem Środka i gotowych do działania. Jeśli jednak obszerna wiedza o Chinach jest twoim atutem, pochwal się nią, a z pewnością to docenimy!

5. Co, jeśli nie będę mógł/mogła przyjść na rozmowę o wyznaczonej porze?

Na rozmowę każdy z uczestników może zapisać się na wybraną godzinę i dzień, spośród tych przez nas zaplanowanych. Jeśli jednak nie jesteś w Polsce przez cały czas prowadzenia rozmów, nie znaczy to, że twoja kandydatura zostanie odrzucona. Napisz do nas, a wspólnie rozwiążemy ten problem!