Chciałbyś poszerzyć swoje horyzonty o nowy język, którym mógłbyś się komunikować z ponad 1,3 mld ludźmi i z bliska poznać kulturę Chin? Już teraz możesz wziąć udział w International Foundation Programme (IFP). Jest to program skierowany do studentów zagranicznych, który ma na celu przygotować ich do podjęcia studiów i umożliwić rozwój międzynarodowej kariery w Państwie Środka.
Dlaczego warto wybrać IFP?
IFP jest kompleksowym kursem językowym odbywającym się w wybranych ośrodkach akademickich w Chinach. Oprócz nauczania ogólnego języka chińskiego, studenci uczą się także specjalistycznego słownictwa w zależności od wybranego przez siebie kierunku – dostępne są trzy ścieżki akademickie: nauka i inżynieria, biznes oraz nauki humanistyczne. Dodatkowo, jeszcze przed rozpoczęciem kursu, studenci uzyskują dostęp do platformy e-learningowej, na której znajdują się lekcje oraz materiały pomagające przyswoić słownictwo kierunkowe. IFP w porównaniu do tradycyjnego kursu językowego, umożliwiającego zdanie certyfikatu HSK, pomaga studentom nabrać płynności językowej zarówno w języku specjalistycznym, jak i ogólnym. Studenci, będąc zanurzeni w kulturze i chińskim sposobie nauczania i mając dostęp do mentoringu i wsparcia, są w stanie szybciej i bardziej efektywnie przyswoić wiedzę.
Kurs IFP skierowany jest do osób, którzy w przyszłości chcą podjąć studia na chińskiej uczelni i rozwijać swoją karierę w Państwie Środka bez barier językowych i kulturowych. Takie studia można odbyć poprzez program UEA.
Dzięki współpracy z China Campus Network, konsorcjum zrzeszającym 38 chińskich uniwersytetów, Asianship Studia w Chinach pomaga w aplikacji na studia nie tylko w języku chińskim, ale także angielskim. Elementem wyróżniającym ścieżkę UEA jest fakt, że studenci mają możliwość udziału w praktykach Global Digital Talent, oferowanych przez Alibaba Business School.
Zapraszamy do kontaktu ze Studia w Chinach, by dowiedzieć się więcej o możliwościach kursów językowych i studiów w Chinach.
Autorka: Natalia Ziółkowska