Czym jest projekt 211?

 

Projekt 211 to projekt, który został rozpoczęty w 1995 roku przez Ministra Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej. Jego celem było zrzeszenie najlepszych chińskich uczelni i uniwersytetów w celu podnoszenia standardów tychże placówek tak, aby stały się one wiodące na arenie międzynarodowej, a także wspieranie ich rozwoju.

 

Nazwa wywodzi się od hasła projektu, które w tłumaczeniu na polski brzmi: „Przygotowując się na 21 wiek, z sukcesem zarządzamy 100 uniwersytetami” (ang: „In preparation for the 21st century, successfully managing 100 universities”; chiń: „面向21世纪,办好100所高校”). Wzięto zatem 21, jako iż projekt dotyczy 21 wieku oraz 1 ze wspomnianych stu uczelni – tak powstała nazwa „Projekt 211”.

 

Programem zostało objętych nieco ponad 100 uniwersytetów, przy czym warto wspomnieć, że wszystkie z nich plasują się wysoko w rankingach zarówno chińskich, jak i międzynarodowych. Są to uczelnie z najlepszym wyposażeniem, prowadzące badania naukowe, które później rozpoznawalne są na całym świecie.

 

Lista uniwersytetów objętych programem znajduje się pod linkiem: https://www.chinaeducenter.com/en/cedu/cedulist211.php

 

Projekt zakończono w 2015 roku, a na jego miejsce utworzono nowy o nazwie „Double First Class University Plan”.

 

Asianship oferuje możliwość studiowania na najlepszych uczelniach w Państwie Środka, również tych, które są częścią „Projektu 211”. Te uczelnie to między innymi: Beihang University, Beijing Normal University, Fudan University, Shanghai Jiao Tong University czy Zhejiang University. Zapewniają one edukację na najwyższym poziomie, na wielu różnych specjalistyczny kierunkach.

 

Zapraszamy do kontaktu z Studia w Chinach, aby dowiedzieć się więcej o różnych możliwościach studiowania lub odbycia kursów językowych w Chinach i poznać szczegóły oferty dostępnej w Asianship.